Mohou čerstvé maminky začít po porodu hned s dietami?

, , Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mohou čerstvé maminky začít po porodu hned s dietami?

Novopečená matka by měla mít na paměti, že její zdraví podmiňuje i zdraví jejího potomka. Hlavně, když kojí.
Dítě musí mít obsaženy v mlíčku všechny živiny
Matka by měla přijímat vyšší množství tekutin než obvykle. Dítě v mlíčku pije i matčiny tukové zásoby. I proto se žena nemusí bát jíst po porodu trošku více. Energetická spotřeba při kojení narůstá přibližně o 500 kcal. Vhodným stravováním proto nemůže maminka už přibrat.
Jakékoliv omezování potravin má dopad na vaše dítě
Zdravá strava však neznamená zelenou pro potraviny jako je čokoláda a rychlé občerstvení. Veškerý materiál v nich obsažený je nedostatečný pro výživu dítěte a zbytečně vede k narůstání hmotnosti maminky.
Jak zhubnout po porodu?
lipová álej

Jezte co nejvíce ovoce, kombinujte to dopoledne mléčnými výrobky. Jogurt a sýr urychlují metabolismus. Klidně snídejte i několikrát, v malém množství je to neškodné. Nezapomínejte na tekutiny. Nakupujte hodně mléčných potravin, které můžete vypít, to znamená acidofilní mléko, mléčné koktejly apod. Na trávení je vhodný jogurt.
A samozřejmě nemůžeme zapomínat na maso, ale pouze libové. Zkuste omezit příjem červeného masa. Živočišné tuky vyměňte za rostlinné. Bílé pečivo za tmavé. Plnotučné mléko za polotučné. Miminko nemusí dobře reagovat na sycené minerálky. Vybírejte si proto jen stolní vody neperlivé. Váš jídelníček může klidně obsahovat různé druhy čajů, ale bez kofeinu. Kojení si bude děťátko užívat, pokud maminka vypije občas i džus nebo nealko pivo.
dvě ovocné misky
Žádná dieta!
Upozorňujeme, že jakékoliv omezování potravin má dopad na vaše dítě a jeho výživu. Žena, která má nízký energetický příjem může ztratit schopnost vytvářet mléko. Pokud hubnete během kojení, do mléka se vyplavují i škodlivé látky, které dítě vypije. Snažte se jíst vyváženou stravu, a hlavně se nepřejídat. Během dne choďte na procházky, to je v tomto období nejideálnější pohyb.