Při výběru nových oken jsou důležité tyto parametry!

, , Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Při výběru nových oken jsou důležité tyto parametry!

Vybrat si, které okna budou pro vás nejlepší, je opravdu náročné. Tak podle čeho vybírat? Existuje několik parametrů, váš vkus, cena či materiál …

·        První volba

Prvním a nejdůležitějším rozhodnutím je ujasnění si, ze kterého materiálu vaše okna budou. Na výběr máte klasická plastová okna tzv. eurookna, dřevěná okna, hliníková okna nebo nějakou jejich kombinaci. Materiál je důležitý nejen proto, že dodává bytu a domu charakteristický vzhled. Jde také o jeho vlastnosti, jako jsou např. větrání, stínění, bezpečnost.
skleněný mrakodrap

·        Zaručená klasika

Plastová okna jsou nejprodávanější, a to proto, že mají nejlepší poměr ceny a jednotlivých parametrů. Jsou nejlevnější, a tudíž jsou pro drtivou většinu lidí první volbou. Na trhu najdete mnoho výrobců, prodejců, modelů a typů plastových oken. Vybrat si z tolika, je opravdu náročné. Nejznámější jsou zřejmě klasická bílé plastová okna a balkonové dveře, které patří mezi nejlevnější. No i plast si podle vašich představ můžete nechat potáhnout fólií, například takovou, která imituje dřevo. Výhodou oken z plastu je jejich nenáročná údržba, výborná tepelná izolace a odolnost proti vnějším vlivům počasí.

·        Ekologické i luxusní

Z ekologického hlediska jsou nejlepší volbou právě dřevěná okna. Ty byly kdysi zcela běžná, dnes je to spíše luxusní kousek. Jsou totiž oproti plastovým oknům asi o třetinu dražší. Kromě ceny a větší náročnosti na údržbu vás však nemůže odradit už nic. Pozitivní vlastnosti jsou přírodní a obnovitelný materiál, příjemný vzhled či tepelněizolační schopnosti.
konvice na parapetu

·        Moderní design

Hliník je z těchto materiálů nejmodernější. Hliníková okna jsou charakteristická pro současnou čistou a minimalistickou architekturu. Působí velmi elegantně, jsou pevné, odolné a nároky na údržbu jsou velmi nízké, jsou ale nejdražší ze všech materiálů. Tuhost hliníkového okna se hodí zejména na velké skleněné plochy, například do výškových budov. Avšak moderní vzhled způsobuje, že si je lidé stále častěji montují i ​​do bytů a do rodinných domů.

 

Jedním z aktuálních trendů jsou dřevo-hliníková okna, ve kterých je skloubený moderní vzhled a užitečné parametry. Z exteriérové ​​strany rámu je použit hliník, což dodává oknu čisté linie, zabezpečuje jeho odolnost proti povětrnostním vlivům i mechanickému poškození, ale také mají minimální náročnost na údržbu a dlouhou životnost. Dřevo ze strany interiéru zase působí útulně, plní nosnou funkci a zajišťuje tepelné parametry rámu.